Włoskie przepisy kulinarne

pizza, makarony, risotto, sałatki

O nas

Nasz romans z kuchnią włoską rozpoczął się prawie 10 lat temu, kiedy poznaliśmy dużą włoską rodzinę, przepełnioną utalentowanymi kucharzami i kucharzami amatorami. Przez te wszystkie lata znajomości mieliśmy okazję nauczyć się podstaw kuchni włoskiej, a także doskonalenia tradycyjnych rodzinnych receptur. Podróżowaliśmy po Włoszech delektując się różnorodnością kuchni regionalnych, rozwijając większe uznanie dla kultury tego kraju, jak i historii, a przede wszystkim dla ludzi, których spotykaliśmy na swojej drodze.Dzisiaj istotą włoskiej kuchni jest prostota. Używa się w niej możliwie najświeższych sezonowych składników i podstawowych technik gotowania, które po prostu mają na celu wzmocnić naturalny smak żywności. Wystarczy podczas pobytu we Włoszech przyglądnąć się pobliskim ryneczkom, które przepełnione są żywymi kolorami i świeżością produktów każdego sezonu, by od razu szukać inspiracji w naszej nawet amatorskiej kuchni dla tego dnia w porze kolacji.

Marzeniem każdego kucharza, nawet takiego który gotuje tylko dla siebie, jest fakt, by kuchnia stała się prawdziwie włoska, by nauczyć się przygotować wszystko od pieczywa do makaronów, a także tego wszystko co pomiędzy. Po pierwsze by tak się stało musimy pamiętać, że posiłki „włoskiego stylu” to coś więcej niż tylko jedzenie. Wszyscy Włosi dzielą się pasją do jedzenia, dlatego prawdopodobnie życie we Włoszech zawsze obraca się wokół kuchni. Przepisy są przekazywane z pokolenia na pokolenie, a każdy urlop kręci się wokół rodzinnych ulubionych przepisów. Nauczmy się tego od Włochów, nauczmy się doceniać dobre jedzenie, dzielić się posiłkiem, by każdego dnia był on po prostu przyjemnością, by był on po prostu relaksem po męczącym dniu.

Przez lata nasza pasja do kuchni włoskiej doprowadziła do uzbierania niezłej kolekcji typowych przepisów, ale także wykwintnych i rodzinnych receptur, którymi chcemy się podzielić z Wami na tym blogu. Nie trzeba wiele wysiłku, by razem z nami stworzyć pyszny posiłek używając tylko świeżych i wysokiej jakości składników. Znajdziecie tu zarówno podstawy naszej własnej kuchni włoskiej, przepisy na szybkie i pyszne dania dla wszystkich z ograniczonym czasem w ich zajęty dzień, jak i krok po kroku razem z nami możecie wdrażać się w ekskluzywną, pochłaniającą podróż do wykwintnych dań.

Poprzez tego bloga, chcemy podzielić się naszą miłością zarówno do kuchni włoskiej, a także zwyczajami związanymi z przygotowaniem typowego włoskiego posiłku. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was wszystkich do wypróbowania nowych przepisów, aby w pełni doświadczyć radości z kuchni włoskiej. Mamy także prośbę, żebyście pomogli nam w prowadzeniu tego bloga, oferując nam pomysły, swoje techniki kulinarne, jak również przepisy, które będą rozwijać naszą stronę.


Kuchnia włoska